U subotu 4. jula održano je drugo CFMOTO MT Challenge takmičenje koje nije za cilj imalo samo zabavu, već i formiranje tima koji će predstavljati ne samo CFMOTO, već i Srbiju na finalu u Španiji.
CFMOTO MT Challenge je takmičenje napravljeno za sve vlasnike i ljubitelje MT serije motocikla. Osim što je reč o nadmetanju i pokazivanju veština upravljanja motociklom, četiri najbolja takmičara formiraju tim West Balkan. Taj tim predstavljaće CFMOTO i Srbiju na MT Challenge finalu koje se ove godine održava u Španiji.
Takmičenje je održano na Zlatiboru, na Moto Show poligonu. Kao redakcija, posetili smo takmičenje da lično pogledamo o kakvom je izazovu reč, kao i kakve prepreke učesnici moraju da savladaju.
Sam poligon nije uopšte za potcenjivanje i sastoji se od niza radnji koje vozači moraju da savladaju, počev od skokova, preko radnji kod kojih je bitna dobra koordinacija (poput prenošenja loptice sa jednog postolja na drugi), a zanimljiva je bila i “prepreka” na kojoj takmičar mora lukom i strelom da gađa metu. Naravno, cilj je bio poligon proći za što kraće vreme.

Ono što smo mogli da zapazimo je da je među takmičarima vladalo lepo raspoloženje i da im u fokusu nije bio samo rezultat, već i dobro druženje. Drago nam je da smo videli da su učesnici došli sa takvim razmišljanjem, a ne čisto takmičarskim.
Najveštiji takmičar koji je za najkraće vreme savladao sve prepreke bio je Relja Petrović, ispred Ejub Hajrića, dok su treće i četvrto mesto osvojili Ivan Pantelić i Uroš Živković. Vremena su bila prilično ujednačena te su desetinke sekunde odlučivale plasman.
Finalne rezultate možete pogledati u sledećoj tabeli:

Organizacija takmičenja bila je na zavidnom nivou. CFMOTO se potrudio da poligon bude tehnički i bezbednosno lepo urađen. Bila je prisutna i Gorska služba spasavanja spremna da pruži prvu pomoć u slučaju da se neko od učesnika povredi.
Osim takmičarskog dela, posetioci su imali priliku da probaju neke od motocikla iz CFMOTO ponude, poput Dual 250, novog 1000 MT-X, kao i drugih motocikala iz CFMOTO game, a koji su predviđeni za vožnju van asfalta.
Posetioci su imali prilike i da se oprobaju u balansiranju na motociklu u mestu bez spuštanja nogu. Najveštiji je bio Ostojić Željko sa vremenom 1 min 21 sekunda.

Takođe, po prvi put je uživo mogao da se vidi novi 800MT ES sa elektronski podesivim i poluaktivnim ogibljenjem.
Pohvaljujemo inicijativu CFMOTO-a na organizaciji takmičenja ovog tipa, na kom vozači imaju priliku da testiraju svoju veštinu, a da pri tom mogu da osvoje i lepe nagrade, poput odlaska u Španiju.
Najbolja četiri vozača će od 26. – 28. septembra u Španiji predstavljati West Balkan tim. Podesećanja radi, prošle godine na finalu u Australiji, naš tim osvojio je treće mesto.
Za utiske i komentare povodom CFMOTO MT Challenge takmičenja, možete posetiti temu na forumu i ostaviti svoj komentar.

Da li želite da dobijate obaveštenja o novim tekstovima?
Svakog petka ujutro šaljemo email sa listom tekstova koje smo objavili te nedelje, svima koji su se prijavili na BJBikers email bilten. Na taj način možete ostati u toku sa novostima, čak i ako neki tekst propustite u toku nedelje…






















